ولی غلامی جمعه 8 شهریور 1398 09:56 ق.ظ نظرات ()

۵ نکته برای انتخاب کاشی کاری مناسب آشپزخانه

اگر در گیر و دار طراحی یک  آشپزخانه  جدید هستید، احتمالاً نسبت به  کابینت  ها، وسایل و یک  سینک ظرفشویی  شیک، هزینه زیادی در نظرگرفته اید و بنابراین شاید تصمیم گرفته باشید که سعی کنید کارهای دیگر مانند کاشی­ کاری را کم هزینه تر برگزارکنید. اما آنها برای ظاهر کلی آشپزخانه جدید شما و حس آن واقعاً کلیدی هستند. کاشی کاری دیواری آشپزخانه و سرامیک کف علاوه بر اینکه باید زیبا و براق باشند باید حفاظ خوبی در برابر نم و رطوبت و یا در جاهایی مثل پشت اجاق گاز عایق مناسبی برای حرارت باشند.

 

در این بخش سوال های متداول مشتریان را به همراه پاسخ متخصص کاشی کاری مرور می کنیم:

 

آیا کاشی کاری پر نقش و نگار مد است و اگر هست چطور مدلی انتخاب کنیم؟

« طرح های کاشی کاری مراکشی و شمال آفریقا یک جذابیت بی پایان دارند و بنابراین آنها می توانند همیشه روی بورس باشند. این طرح های کاشی کاری آشپزخانه یک انتخاب مناسب و ایمن هستند».

 

 چطور کیفیت طرح کاشی کاری را بالاببریم؟

چطور کیفیت طرح کاشی کاری را بالاببریم؟

هر نوع کاشی;کاری ویژگی های خود را دارد که به نوع ماده و ظاهر آن بستگی دارد، اما برخی از استانداردها و قوانین وجود دارند که به خاطر داشته باشید به شما کمک می کند تا نتایج مطلوبی را در نصب کشی آشپزخانه یا حمام کسب کنید.

نصاب کاشی و سرامیک

چه تم رنگی ای برای کاشی کاری آشپزخانه برگزینم؟

«با الگوهای آبی و سفید به اشتباه رفتن سخت است، از این رو آنها یک ترکیب کلاسیک هستند و به طور خاص یک احساس با نشاط دارند که برای آشپزخانه­ کامل و فوق العاده است».

کاشی کاری

نظرتان در مورد کاشی کاری با کاشی های قاب شده چیست؟

« اگر شما در مورد انتخاب کاشی های طراحی شده کمی نامطمئن هستید، از اینرو کاشی های قالبگیری شده، برای مثال : طراحی های شش ضلعی یا نقش و نگار عربی، واقعاً یک مصالحه و راه حل خوبی هستند، بنابراین می­توانید آنها را جهت ایجاد الگوهایی با ظرافتمندی زیبا و البته نصب آسان استفاده کنید».

 

رایج ترین اشتباهاتی که مردم در هنگام کاشی­ کاری آشپزخانه انجام می دهند، چیست؟

« همیشه درباره مقیاس فکرکنید. برای مثل طرح های ریز و کاشی کاری با کاشی های با ابعاد کوچک می توانند یک آشپزخانه کوچک را کوچک تر هم نشان دهند. از طراحی هایی که بسیار شلوغ هستند اجتناب کنید چون آنها هم اعصاب شما البته اگر فضای تان کم است بهم خواهند ریخت». «به طور مشابه، ترکیبی از دیوارها و کف های دکوراتیو ممکن است باعث شود آشپرخانه عزیزتان همیشه شلوغ به نظربرسد».

 

من دوست دارم کاشی های  آشپزخانه  را با یک طرح برجسته استفاده کنم، اما نگران هستم که آنها برای خریداران آینده خانه ام جذاب نباشند.

«اگر شما به کاشی هایی که واقعاً درخشان و پر نقش و نگار هستند، علاقه دارید، و شک می کنید که این علاقه ممکن است برای هر کسی نباشد، شما می توانید برای بخش کوچکی مثلا پشت سینک ظرفشویی از این نوع کاشی کاری استفاده کنید، و همه آشپزخانه را در خطر نپسندیده شدن نیاندازید. در اینصورت هم از کاشی کاری مورد علاقه خودتان لذت می برید و هم با صرف هزینه کم می توانید جایگزین کنید».